HUZUR YERİ
Telif hakkı ; 1983, D. Corydon Hammond, Ph.D.
Utah Üniversitesi Tıp Fakültesi


Endikasyon: Bu, hastanın başa çıkma yeteneklerini arttırmak üzere tasarlanmış , açık fikirli bir indirekt ego güçlendirici metottur. Anksiyöz(kaygılı) hastalar, premenstrüel sendromlu hastalar ve zeki , sezgisi güçlü, kendinden emin hastalarda yararlıdır. İndüksiyon ve derinleşme boyunca , bu prosedürün kaset yardımıyla self-hipnozda kullanmak üzere band kaydı yapılabilir. Açık bırakılmış sonuç , hastanın gerek duyduğu kadar derin transta kalmasını sağlar ki bu sıklıkla derin dinginlik ve sukunet duyguları teşkil eder. Hastayı, bilinçli bir şekilde en ideal yeri aramaktan ziyade, görüntünün kendiliğinden belirmesine izin vermesi için teşvik etmek gerekir. Huzur yerine ulaşma işlemi bireyselleştirilebilir. Örneğin , aşağı inen bir asansör ve bir kapı açılınca bulunan özel bir yer , orada bulutlar üzerinde yüzmek, ya da basitçe kendini orada buluvermek gibi ...Telkinleri yavaşça ve dinlendirici , huzur verici bir biçimde sunun. Virgüller telkinlerin kısa duraklamalarında yerleştirilmiştir.

“Şimdi, gevşemeye devam ettikçe , giderek daha derin bir şekilde , sadece kendinizi zamanın ve mekanın ötesine süzülmeye bırakın. Ve bir an içinde , bilinçsiz zihniniz ansızın sizi alacak, çok özel bir yere, olağanüstü huzur, ve dinginlik, ve emniyet, ve mutluluk dolu bir yere götürecek. Daha önce bulunduğunuz bir yer olabilir, veya kendinizi ilk kez içinde bulduğunuz özel bir yer olabilir. Ve bırakın, böyle bir yer, kendiliğinden , zihninizde hemen şimdi beliriversin. Ve kendinizi orada hissettiğinizde ,kendinize bu harika yerle ilgili tüm canlandırıcı , huzur, memnuniyet, emniyet ve mutluluk hislerini deneyimlemek için şans verin. Ve gerçekten , etrafınızdaki her şeye bakmak veya etrafta biraz dolaşmak ve bu özel yeri keşfetmektense
sadece oturup , arkanıza yaslanmayı tercih edip etmediğinizden emin değilim. İşte burada , yalnız sizin için , size özel. Ve kesin olarak bilmiyorum, en çok gözünüze çarpacak şeyler , belki de sesler , veya güzelliği olacak. Belki de özellikle temas ettiğiniz duyum ve hislerden hoşlanacaksınız, ve kim bilir hatta alışılmadık biçimde hoş kokular olacak.

Ve şimdiden , henüz deneyimlediğiniz bu gerçeğin farkına varıp varmadığınızı, bu rahatlatıcı duyguları özümseyip , bu özel yerden hoşlanıp hoşlanmadığınızı merak ediyorum. Ve bırakın bu derin memnuniyet, ve barış, ve huzur duyguları her yanınızı sarsın, her parçanıza aksın, bütünüyle bu yatıştırıcı, rahatlatıcı hisleri deneyimleyin. Ve bu özel yerde geçen her bir an , bu harika , canlandırıcı, güçlendirici hisler artsın ve daha çok sizin bir parçanız olsun. Ve bu yerden zevk alacaksınız, ve burada geçirdiğiniz her dakika bundan duyduğunuz haz artacak.

Huzur Yeri

Ve burada kaldıkça reşarj olabilir, yenilenebilirsiniz, bu deneyim size , sizi neşeli ve memnun eden diğer yerleri ve deneyimleri hatırlatabilir ve huzurla doldurabilir. (durakla)

Ve bu huzur ve güven mekanında bir çok şey zihninize gelebilir. (durakla) Doğru bir oran duygusuyla , bir dizi şartların (set of circumstances) ya da ruh halinin bozulmalarından kurtulmuş olarak, gerçek duygularınızın farkında olabilirsiniz,. (durakla) Bu yerde dinlenirken her şey yerli yerine oturacak, uygun bakış açısını kazanacaksınız. (durakla) Ve bu özel yerde , söylediğim şeylerden bağımsız olarak, o anda en çok ihtiyacınız olan her neyse onu alacaksınız. Bilinçdışı zihniniz en çok neye ihtiyacınız olduğunu bilir. Ve ben nasıl alacağınızı tam olarak bilmiyorum. Bu , yeni bir bakış açısı kazanmak şeklinde olabileceği gibi sadece kendimizi daha farklı hissetmek ile de olabilir. (durakla) Ya da belki , uyanmadan önce , bilinçdışı zihninizden size anlayış veren bir deneyim ya da hatıra ya da hemen şimdi, en çok ihtiyacınız olan bir bakış açısı veya duygu gibi özel bir armağan alacaksınız. (durakla) Ya da belki, ihtiyacınız olan şeyi işiteceksiniz. İşittiğiniz , sakin, dingin bir ses olabilir , belki de zihninizde , ya da içinizde derinden geliyormuş gibi görünen bir ses, en çok duymaya ihtiyaç duyduğunuz şeyi söyleyen, tam da şimdi almaya en çok gereksinim duyduğunuz telkinleri size verecek bir ses. (durakla)

Ve bir dakika içinde , konuşmayı sonlandıracağım. Ve size ait bu özel yerde ihtiyacınız olduğu kadar kalabilirsiniz. Bu hoşnutluk, mutluluk ve sükunet mekanında , ihtiyacınız olduğu kadar , bu duyguları içinize çekerek, ihtiyacınız olanı alarak, pillerinizi reşarj edene kadar kalabilirsiniz. Ve zihninize yerleştirecek ve orada kalacak bir şeyler var: Her ne zaman ihtiyacınız olur veya isterseniz size ait bu özel yere dönebileceğinizi bileceksiniz. Her ne zaman dinlenmeniz, gücünüzü ve enerjinizi yenilemeniz gerekse, kendinizi derin ve huzurlu bir hipnotik duruma sokabileceğinizi , ve bu yere geri dönebileceğinizi bileceksiniz.

Ve uyanmaya hazır olduğunuzda, zaman ve uzayın ötesine yolculuk yapabilecek, bu harika duyguları ve perspektif duygusunu taşıyarak döneceksiniz. Kendinizi iyi hissederek, yenilenmiş, canlı , berrak bir zihinle uyanacaksınız. Ve deneyimlediğiniz her şey , uyandıktan sonra da sizinle kalacak. Şimdi , ben sustuğumda , bu yerde kalmaya devam edebilirsiniz, ihtiyacınız olanı alana kadar, canınız istediği kadar.”


Last modified: Monday, 28 January 2013, 2:21 AM