Tahir Özakkaş
Psikoterapi Enstitusu Yahoo Grubuna Katılın
by Tahir Özakkaş - Saturday, 15 February 2014, 10:58 AM
 
Grubun internet adresi:Yahoo sunucularında bulunan bu e-posta grubunun ana sayfası http://groups.yahoo.com/group/psikoterapienstitusu adresindedir.Henüz üye olmadan da mesaj arşivine http://groups.yahoo.com/group/psikoterapienstitusu/messages adresinden ulaşabilir ve güncel sektörel gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz..Üyelik Niçin Gereklidir? Eğer üye olursanız şu avantajları elde edersiniz:
 • Gruba mesaj gönderebilirsiniz (kurallar dahilinde),
 • Gruba gönderilen yeni mesaj, bilgi ve sektörel haberlerin bir kopyası da e-posta adresinize gelir. Bu sayede sektördeki gelişmelerden gecikmesiz haberdar olursunuz.
Nasıl Üye Olunur? Gruba üye olmak için herhangi bir ön şart yoktur. Aşağıdakilerden biri yapıldığı taktirde otomatik olarak üyelik gerçekleşir:
 • Yahoo ID sahibiyseniz, http://groups.yahoo.com/group/psikoterapienstitusu/join sayfasından kolayca üye olabilirsiniz.
 • Üyelik için psikoterapienstitusu-subscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mesaj göndermeniz de yeterlidir.Yalnız, üyelik işleminin tamamlanabilmesi için e-posta adresinize yahoo dan otomatik olarak gönderilecek bir teyid mesajını "reply komutu ile" geri göndermeli veya mesajın içindeki linki tıklamalısınız.
 • Gruba üyelik başvurunuzu aşağıdaki form aracılığı ile de yapabilirsiniz.

  psikoterapienstitusu grubuna üye olarak güncel haberlere en kısa sürede ulaşın..

     
   

  Önemli Not: 

  info@... ve sales@... şeklinde başlayan e-posta adresleri üyelikte kullanılamaz.
Gruba nasıl mesaj gönderilir?
 • Tüm grup üyelerine birden mesaj göndermek için <strong>psikoterapienstitusu@yahoogroups.com</strong> adresi kullanılmalıdır.Uyarı: Lütfen mesajınızla birlikte ek dosya göndermeyiniz; psikoterapienstitusu grubunda ek dosya gönderimi ve html format kullanımı engellidir:
  • Gönderilen her türlü resim, MS Word, Powerpoint dökümanı vs gibi ek dosyalar otomatik olarak silinmektedir.
  • html formatındaki mesajlar ise (renk, yazı formatı ve web linkleri silinerek) sade yazı (plain text) formatına çevrilmektedir.Bu önlemler, büyük dosyalarla üyelerin rahatsız olmaması ve muhtemel virüs yayılmasını engellemek amacıyla alınmıştır.
 • Web tabanlı mesaj göndermek için ise Yahoo ID sahibi olanlar http://groups.yahoo.com/group/psikoterapienstitusu/post sayfasındaki formu doldurmalıdır. Gönderilen mesajda Türkçe karakterlerin doğru gözükebilmesi için "What language is this post in?" menüsünden "Türkçe" seçimi yapılmalıdır.
Not: Grup yöneticisinin teyidi olmadan mesajlar psikoterapienstitusu üyelerine ulaşamaz ("moderated" grup). Grubun seviyesinin korunması ve konu dışı mesajların engellenmesi için yapılan bu uygulamadan dolayı bazı mesajların gruba erişmesinde kısa gecikmeler yaşanabilir.
Eğer fazla e-posta trafiğinden rahatsız olursanız aşağıdaki önlemleri alabilirsiniz;
 • Yahoo ID sahibi iseniz http://groups.yahoo.com/group/psikoterapienstitusu/joinsayfasındaki "Message Delivery" seçeneklerinden "Daily digest" şıkkını işaretleyerek "günlük özet" ayarına geçebilirsiniz. Böylece hergün gruba gönderilen tüm mesajları tek bir e-posta içinde alırsınız.
 • Yahoo ID sahibi değilseniz, Gruptan toplu halde günde bir tane e-posta almak için: mailto:psikoterapienstitusu-digest@yahoogroups.com adresine içeriği boş bir e-posta gönderiniz.
 • Eğer üyelerin kendi arasındaki diyaloglarını izlemek istemiyorsanız, psikoterapienstitusu yerine psikoterapienstitusu-haber Grubu'na üye olmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede haftada sadece birkaç mesaj ile sektördeki gelişmeleri takip edebilirsiniz:
Üyelikten Çıkmak İsterseniz: Üyeliğinizi sonlandırmak için gruba üye olduğunuz e-posta hesabınızı kullanarak psikoterapienstitusu-unsubscribe@yahoogroups.com adresine içeriği olmayan (boş) bir e-posta yollamalısınız. Yalnız, üyelikten çıkma işleminin tamamlanabilmesi için e-posta adresinize yahoo dan otomatik olarak gönderilecek bir teyid mesajını da "reply komutu ile" geri göndermelisiniz. Eğer üye olmamanıza rağmen gruptan e-posta almaya devam ederseniz, üye olma ve üyelikten çıkma işlemlerini tekrar ederek problemi çözebilirsiniz.